Przejdź do treści

Poradnia urologiczna, urolog Sosnowiec

Lek. Piotr Gawęcki, urolog Sosnowiec

Urolog to specjalista chorób układu moczowego. Najczęściej jako pacjenci trafiamy do niego, gdy zauważamy pogłębione problemy z oddawaniem moczu. Problem z trzymaniem moczu to przypadłość dotycząca najczęściej kobiet. Przyczyną może być osłabienie zwieracza cewki moczowej lub dna miednicy, choroby czy uszkodzenie mięśni i nerwów lub po prostu wynik starzenia się mięśni. U mężczyzn nietrzymanie moczu wywołane jest chorobami gruczołu krokowego. Z wiekiem prostata zwiększa swoja objętość, co utrudnia wypływanie moczu, czasami jej rozrost może prowadzić do zmian nowotworowych.


Jest wiele naturalnych sposobów, by wzmacniać mięśnie miednicy lub by zachować prostatę w zdrowiu, ale są takie sytuacje, kiedy konieczna jest wizyta w poradni urologicznej.


Kiedy potrzebna jest konsultacja w poradni urologicznej w Sosnowcu?

- Kiedy oddawaniu moczu towarzyszy ból.
- Kiedy w moczu znajdujemy krew.
- Gdy nietrzymanie moczu bardzo utrudnia życie.
- Kiedy przyczyną dolegliwości mogą być zażywane leki.

 

Jeżeli poszukujesz wykwalifikowanego urologa z miasta Sosnowiec?

Zapraszamy do Poradni Urologicznej w mieście Sosnowiec by zapoznać się z ofertą, znajdujemy się przy ul. Szpitalnej 1.

Jest to poradnia urologiczna, w której profesjonalne podejście do diagnostyki i leczenia dolegliwości i chorób układu moczowego  są zadaniami kluczowymi.


Wykwalifikowany lekarz urolog i androlog, lek. Piotr Gawęcki przeprowadza pogłębiony wywiad lekarski w zakresie urologii, zleca szczegółowe badania (m.in. usg układu moczowego, Uroflow- badanie parametrów strumienia moczu), by móc ostatecznie wdrożyć właściwe leczenia. Czasami zdarza się, że objawy, z jakimi pacjent zgłasza się do naszej poradni urologicznej w Sosnowcu wskazują na choroby niezwiązane z układem moczowym czy płciowym. W takiej sytuacji dr Piotr Gawecki kieruje pacjentów do odpowiednich specjalistów. 

 

Cennik usług w naszej poradni urologicznej:

USG układu moczowego – 100zł (również USG jąder)

Uroflow – analiza parametrów strumienia moczu z oceną zalegającego moczu – 70zł
Konsultacja urologiczna – 170zł
Konsultacja andrologiczna –170zł
TRUS – przezodbytnicze USG gruczołu krokowego i pęcherzyków nasiennych – 100zł

Wymiana cewnika silikonowego – 100zł

Wymiana cewnika nadłonowego silikonowego - 100zł
Wymiana cewnika – 70zł


Urolog Piotr Gawęcki współpracuje również z placówkami w Niemczech, dzięki czemu może przygotować pacjentów do zabiegów trudno dostępnych w Polsce.


Serdecznie zapraszamy do konsultacji urologicznych mieszkańców Sosnowca, ale i innych ościennych miast: Katowice, Dąbrowa Górnicza oraz okolic.